Lymfatické drenáže, anticelulitidové programy

Samostatnou skupinou masáží jsou lymfatické drenáže, které optimalizují tok lymfy, čímž napomáhají snadnějšímu a rychlejšímu odtoku metabolitů, tj. odpadů metabolismu, z těla. Přestože efekt drenáží je jako léčebná procedura znám již velmi dlouho, populárními se staly lymfatické drenáže až díky jejím nesporným kosmetickým účinkům na tělo.

Lymfa je tělní tekutina,která zajišťuje vodohospodářství a imunitní schopnost organismu. Její oběh tělem je složitý a my mu svým každodenním sedavým životem moc nepomáháme. Např. vsedě je návrat tekutin z dolních končetin proti gravitaci a s uskřinutím tříselního kanálu v podstatě nemožný, přesto to naše tělo zvládá. Tekutina v dolních končetinách ale čeká déle,stagnuje, výsledkem takového „čekání“ jsou křečové žíly, celulitida, praskající cévky, nevzhledné nohy.

V rámci lymfodrenážních technik však neřešíme pouze návrat tekutiny a metabolitů z dolních končetin. Setrvalá pozice horních končetin a zad vede k obdobným potížím. Ochablé kontury horních končetin, bolesti ramen, loktů a zápěstí, bolesti zad, ochablý tonus pokožky dekoltu a poprsí.

Drenážní hmaty uplatňujeme při technikách masáže zad a šíje, lymfodrenáže dekoltu, břicha a horních končetin ( modelace prsů, lipolýza v oblasti pasu, zlepšení tonusu paží) lze přiobjednat ke kosmetickému ošetření. Samostatně objednáváme 90minutovou drenáž dolních končetin. Cena ošetření je shodná s ceníkem masáží.

Tolik diskutovaná celulitida, strie, ochabování pokožky těla atd. jsou nejčastějšími důvody, proč lymfatickou drenáž vyhledat, lymfodrenáž ale doporučujeme i jako formu otužování organismu a celkové zlepšení činnosti imunitního aparátu.

Ceník lymfatických drenáží se neliší od ceníků rehabilitačních masáží, pouze se samostatně připlácejí preparáty, používané během nich.

Při lymfodrenáži nohou např. doporučujeme tento sled úkonů :

  1. exfoliační peeling
  2. thermozábal
  3. akupresurní stimulace a manuální lymfodrenáž
  4. aplikace zábalu a fixace závěrečným účinným krémem

Takové ošetření nohou oboustranně trvá 90min a společně s použitou kosmetikou vyjde na 750,-.

repliky hodinek